خانه / اخبار استان / افشاگری تاریخی علیمراد جعفری علیه تاجگردون ها / پرونده عضویت در ساواک به چه کسی ختم شد؟

افشاگری تاریخی علیمراد جعفری علیه تاجگردون ها / پرونده عضویت در ساواک به چه کسی ختم شد؟

سیمای زاگرس به نقل از فصلی نو:  شاید اصطلاح بمب برای حرف های که علیمراد جعفری از روزشمار تحولات گچساران و نیروهای درگیر در انقلاب ۵٧ حقیقتاً کم باشد. او اساساً تمام روایت های غالب از نیروهای انقلابی را شخم می زند.

جعفری دلیل سکوت چند ده ساله اش را پرهیز از حاشیه سازی برای خدمت به مردم می داند از نظر او بسیاری از فتحعلی آفتابه دزدهای دیروز، امروزه به عنوان فتحعلی خان های بزرگ به افکار عمومی قالب شده اند.
از نظر ایشان ادعای نزدیکی غلامرضا تاجگردون به رهبری تاکتیکی، فصلی و موقت است. آنچه که جعفری را وادار به ارائه اسناد عضویت بهرام تاجگردون در ساواک می کند اتهام دروغ گویی غلامرضا تاجگردون به ایشان در تالار فرهنگیان شیراز است.

بدنبال انتشار چندبخشی مصاحبه فصلی‌نو با علیمراد جعفری نماینده اسبق گچساران و باشت، غلامرضا تاجگردون نماینده کنونی گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی هفته پیش خود در شیراز نسبت به برخی از گفته های جعفری واکنش نشان داد.

آنجه که در زیر می خوانید واکنش جعفری به سخنان هفته پیش تاجگردون است.

* آقای جعفری جناب تاجگردون طی سخنرانی که در شیراز داشتند، ادعا کردند شما در شورای نگهبان دست روی قرآن گذاشتید و به ایشان تهمت ناروا زدید آیا شما تایید می کنید؟

اولا پناه می برم به خداوند بزرگ از شر تهمت زنندگان و فرصت طلبان. دوم قضیه ای که مطرح شده قضیه خسن و خسین نیست قضیه حسن و حسین است، دختران معاویه نیستند فرزندان علی هستند. چندین سال است که مورد اتهامات ناجوانمردانه و بی رحمانه قرار گرفتم که بخاطر حجب و حیا همه را بخدا واگذار کردم به این امید که به مشکلات جوانان عزیز فکر اساسی شود اما متاسفانه حاصل آن، شعارهای قشنگ و وعده های سر خرمنی، رقیب تراشی های کاذب و تهمت های سنگین  همراه با شانتاژهای تبلیغاتی بوده است که من وادار به پاسخگویی شدم.

این افراد که از یک طرف ادعا می کنند من شورای نگهبان رفته ام باید بگویم فرض کنید من آدم بی دین و دروغگویی هستم آیا اعضای محترم شورای نگهبان هم دین ندارند آیا آنها هم به ایشان تهمت زده اند آیا اعضای شورای نگهبان بدون دلیل و مدرک دین خود را به قسم من می فروشند آیا اینها توهین به شورای نگهبان نیست؟

اگر چه زندگی شخصی هر شخصی به خود او ارتباط دارد و هر کسی به خودش بستگی دارد که چه بخورد و چه بنوشد چه کاری انجام دهد یا ندهد الان ۴ دهه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی زندگی ما را دیده اند و زندگی شخصی من را هم دیده اند که با مردم فقیر همراه، همگام و هم عدل بودم و زندگی قبل و بعد مجلس ذره ای تغییر نکرد، مثل برخی ها  هیچگاه در عمل دنبال ژن برتر نبودم، دنبال رانت خانوادگی و فامیلی هم نبودم.

در یک مقطعی خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و از ایشان خواهش کزدیم ما را رهنمون کنند که ایشان فرمودند سعی کنید در خطرات پیشگام و در امتیازات پسگام باشید.

البته شورای نگهبان هم به کسی که رد صلاحیت می شود مدرک نشان می دهد و دلایل رد صلاحیت را به همان شخص اعلام می کند.

* آقای تاجگردون در همان سخنرانی اعلام کردند که من از هر اصولگرایی اصولگراتر و از هر اصلاح طلبی اصلاح طلب تر هستم شما قبول دارید؟

نه هر که سر بتراشد قلندری داند و نه هر که آیینه خواند سکندری داند. معیار اصلاح طلبی و اصولگرایی ناب در اقدام و عمل و اعتقادات قلبی است و الا همه می توانند ادعا کنند که اصلاح طلب یا اصولگرا هستند.

در حالی که در واقع برخی از جوانان عزیز شاید یادشان نیاید و اهل مطالعه نیستند اما بهتر است که تاریخچه گچساران و باشت در این ۴ دهه که در واقع جزیی از تاریخ جمهوری اسلامی است را بازنگری کنند.

اگر بعد از رحلت امام رحمت اله علیه و تصمیم مجلس خبرگان مبنی بر معرفی حضرت آیت الله خامنه ای به سمت رهبری انقلاب تاریخ گچساران را مطالعه کنند متوجه می شوند که چه کسانی در گچساران سعی کردند با آوردن سخنرانان تند مزاج علیه مقام معظم رهبری صحبت کنند و به مردم القاء کنند که این انتخاب مجلس خبرگان موقتی است و یا شورا دوبار تصمیم خواهد گرفت .

*می توانید بگویید چه کسانی این فضا را ایجاد کردند و سخنرانان چه کسانی بودند؟

مثلاً آقای محتشمی را آوردند من و مرحوم نبی زاده محکم مقابل این جریان ایستادیم این همه حاشیه سازی را جریان آقای تاجگردون در سال ۶۸ ایجاد کردند تا جایی که استاندار وقت سعی کرد من و مرحوم نبی زاده را به استان ایلام تبعید کند اما ما مبارزه کردیم و گفتیم که اگر علیه مقام معظم رهبری سخنی گفته شود ما کوتاه نخواهیم آمد.

یادم می آید رئیس وقت شهربانی گچساران به جهت نجات از آن مخمصه، مرخصی اجباری گرفت. سوال اینست: که آیا نزدیک ترین فرد به رهبری و نظام باید در همه زمان ها باشد یا فقط در مقطع خاص، آیا پست و مقام باید باعث نزدیکی به نظام و  ولایت شود.

در سال ۷۸ وقتی شورای نگهبان انتخابات مجلس گچساران را باطل اعلام کرد که این ابطال با مدرک همراه بود و مشخص شد که توزیع  پول بوده است سوال می کنم که چه کسانی دستور شورش علیه شورای نگهبان و نظام دادند اتاق فکر این  شورش چه کسانی بودند جرقه شورش را چه کسانی زدند.

جاده شیراز – باشت و گچساران اهواز به دستور چه کسانی بسته شد به دستور چه کسانی آن شعارها داده شد همه مرذم دیدند که چه  کسانی به آن اعتراضات دامن زدند کار تا جایی پیش رفت که مرحوم آیت الله ملک حسینی موضع گیری تندی علیه این شورش انجام دادند حتی مقام معظم رهبری در اولین سخنرانی سال ۷۹ که در صحن مطهر امام رضا علیه السلام انجام شد به این حرکت ها واکنش نشان دادند و هشدار دادند.

آیا باز هم ما قسم دروغ خوردیم چه کسانی در آن زمان به مقام معظم رهبری و نظام نزدیک تر بودند و یا بقول آقایان اصولگراتر بودند حالا اگر عمری باشد ثابت می کنم که چه کسی دروغگو است و چه  کسی با مردم و نظام صادق بوده است.

موارد و نشانه همانند این موارد زیاد است که اگر بخواهم بازگو کنم مثنوی هفتاد من کاغذ می شود.

* آقای تاجگردون در سخنرانی شیراز گفته های شما مبنی بر بی عدالتی خودشان را رد کردند، آیا هنوز بر آن گفته ها مصر هستید ؟

بله هنوز هم می گویم بی عدالتی وجود دارد قبلاً هم به فصلی نو گفتم که عدالت باید در همه موارد باشد، در واگذاری مسئولیت ها که می بایست با استدلال منطقی باشد عدالت رعایت نشده است در برخی از موارد ضد عدالت اعمال شده است در برخی از پست و منصب ها واگذاری ها بصورت فله ای بوده است.

* می توانید مثال بزنید.

برخی از مسئولیت ها بر اساس رابطه و ارتباط سببی و نسبی صورت گرفته است در حوزه نفت گچساران لیست به بیرون درز شد، من نمی گویم همه اما بکارگیری ها در این لیست بصورت فله ای بوه است.

* شما قبلا گفتید آقای بهرام تاجگردون در اقدامات پیش از انقلاب با شما همکاری نداشته است این صحبت های شما واکنش های متفاوتی در پی داشته  است حتی آقای غلامرضا تاجگردون هم در سخنرانی شیراز خود علیه این گفته شما بشدت موضع گرفتیند، باز هم روی حرف خود هستید؟

من همان زمان گفتم که آقای بهرام تاجگردون در تیم ما نبودند که متاسفانه امپراطور رسانه ای جریان خاص هجمه سنگینی علیه من راه اندازی کرد تا جایی که فکر می کردند من عقب نشینی خواهم کرد. اما ما با امام راحل عهد بستیم و همان عهد را با مقام معظم رهبری بستیم و این  عهد برای پست، مقام، منصب، نان، نام و شهرت نبوده است که در عمل هم ثابت کردیم از وجود امپراطور رسانه ای که هیچ، از گلوله های آتشین هم ترسی به دل راه نمی دهیم، هر وقت نیاز باشد جان ناقابلمان را فدای انقلاب می کنیم.

در رابطه با آقای تاجگردون بخاطر حجب و حیا هر چه در طی این چند سال گفتند ما چیزی نگفتیم و از خودمان دفاع نکردیم تا اینکه اینقدر جو سازی کردند که گویا ما صادق نیستیم و بقیه راستگو هستند مثلاً راجع به رد صلاحیت آقای بهرام تاجگردون صحبت کردند که بدون دلیل و مدرک رد صلاحیت شد اولاً من وکیل مدافع شورای نگهبان نیستم و آنجا هم مسئولیتی ندارم ولی چون لبه تیز حملات دشمن فرضی بسمت من است و من واقعاً نمی خواستم از خودم  دفاع کنم هر چند که زیر سوال رفتم اما سعی کردم حرمت ها نگاه داشته شوند.

اینطور نیست که شورای نگهبان یکی را بی دلیل رد صلاحیت کند در هر صورت ما هم آن چیزی را که طی این مدت میبایست از خودمان دفاع می کردیم دفاع نکردیم اما به این آقایان دوستانه می گویم که پایتان را از گلیم خودتان فراتر نگذارید، سکوت فرزندان خمینی و خامنه ای دلیل بر ترس نیست.

ما اینقدر موارد داریم که مثلاً وقتی شورای نگهبان در بررسی اسناد اعضای ساواک به سند شماره ۲۰۷۹۵ مورخه ۹ دیماه سال ۵۷ ساواک دسترسی پیدا می کند کد ۸۶۰۷۰ به  نام چه کسی می رسد.

*بنام چه کسی رسید ؟

 بهرام تاجگردون

چهل سال به نام انقلاب پست و مقام گرفتند و نوش جان کردند ولی گویا توهم گرفته اند که انقلابی هستند. سکوت ما دلیل بر توهم شما شده است.
آیا اینجا من مقصر هستم آیا باید در مصاحبه ها و سخنرانی هایشان بگویند ما مظلوم واقع شدیم آیا این درست است که بهرام تاجگردون را با خانم مینو خالقی اصفهان مقایسه می کنند شاید برخی ها هم مقصر نباشند سکوتی که ما در این ایام کرده ایم بخاطر اینکه  احترام و آبرو خودمان را زیر سوال ببریم اما با آبروی دیگران بازی نکنیم، که متاسفانه برخی سوءاستفاده کردند و ما مجبور شدیم بعضی چیزها را بگوییم و برخی دیگر را فعلاً نگوییم.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *