خانه / اخبار استان / تخصیص بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای مناطق زلزله زده استان

تخصیص بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای مناطق زلزله زده استان

 علی محمد احمدی ظهر سه شنبه در نشست اقتصاد مقاومتی استان افزود: با پیگیری های انجام گرفته و تصویب هیئت دولت، این تسهیلات در بخش روستایی با نرخ ۴ درصد و در حوزه شهری با نرخ پنج درصد ارائه خواهد شد.

احمدی با اشاره به اینکه همکاری بنیاد مسکن و دستگاه های متولی در بازسازی به ویژه بازسازی مسکن روستایی مورد تاکید است، ابراز داشت: این ظرفیت فرصت مناسبی است که در اختیار استان قرار گرفته تا در مناطق مختلف به ویژه مناطق روستایی واحد های مسکونی ایمن تر و مطمئن تر ایجاد شود.

احمدی به سانحه سقوط هواپیما در اواخر سال گذشته اشاره کرد و عنوان داشت: این حادثه علیرغم اینکه حادثه بسیار تلخی بود و غم و اندوه بزرگی را رقم زد، تمام پیگیری ها برای تامین اعتبار و تحقق کامل عملیات جستجو و انتقال پیکرهای جانباختگان انجام گرفت و مشکلی در این بخش وجود نداشت.

استاندار با تاکید بر اهمیت اقتصاد مقاومتی، گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری و دولت است و از این طریق می توان رفتارهای ناصواب در حوزه اقتصادی را اصلاح کرد.

احمدی خواستار نگاه و رویکرد مدیران بر اساس شرایط جدید کشور شد و بیان کرد: هدف اقتصاد مقاومتی اصلاح رویه است و باید با تکیه بر آن توسعه و رشد همه جانبه را رقم زد و امید است که با عملکرد و نگاه صحیح وضعیت استان را ارتقاء دهیم.

استاندار با اشاره به بررسی مصوبات جلسه، تصریح کرد: باید ‌در حوزه واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی گردش کار کلی، تفصیلی و مشخص با در نظر گرفتن زمان بندی انجام شود.

وی افزود: ساز و کارها باید اصولی بوده و سردرگمی سرمایه گذار را رقم نزند و باید همه طرح ها دارای گردش کاری مشخص و زمان بندی مشخص شده برای گذراندن فرآیند های مختلف باشند.

احمدی با تاکید بر ضرورت واگذاری اصولی پروژه ها به بخش خصوصی، خواستار آسیب شناسی و ارائه گزارش دلایل عدم پیشرفت مناسب پروژه های واگذار شده به بخش خصوصی در استان شد.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *