خانه / اخبار استان / کهگیلویه و بویراحمد تا دمای ۴۸ درجه، گرمتر می شود.

کهگیلویه و بویراحمد تا دمای ۴۸ درجه، گرمتر می شود.

دمای هوای مناطق گرمسیری استان کهگیلویه و بویراحمد در ۲۴ ساعت آینده با افزایش ۲ درجه ای به ۴۸ درجه سانتیگراد می رسد.

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دمای هوای مناطق گرمسیری این استان در ۲۴ ساعت آینده با افزایش ۲ درجه ای به ۴۸ درجه سانتیگراد می رسد.

ولی بهره مند اظهار داشت:در شبانه روز گذشته حداکثر و حداقل دمای هوای منطقه امامزاده جعفر گرم‌ترین نقطه کهگیلویه و بویراحمد به ۴۵٫۶ و ۲۲٫۴ درجه سانتی‌گراد رسید و بیشترین و کمترین درجه هوای شهر یاسوج خنک‌ترین منطقه این استان ۳۶٫۲ و ۱۷٫۲درجه سانتی‌گراد ثبت شده است.
وی بیان کرد: بیشترین و کمترین دما در ایستگاه های هواشناسی شهرهای دوگنبدان ۴۴ و ۲۵٫۳ ، دهدشت۴۳٫۵ و ۲۲٫۸ در جنوب این استان درجه سانتی‌گراد ثبت شده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کمترین و بیشترین دمای هوای شهر سی سخت ۳۴٫۲ و ۱۸درجه سانتی‌گراد گزارش شده است.
بهره مند تصریح کرد: براساس بررسی نقشه‌های هواشناسی وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت آینده آسمان صاف تا کمی و همراه با غبار رقیق در برخی مناطق پیش بینی شده است.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان با یک درصد مساحت کشور یکی از کوچک‌ترین استان‌های کشور است.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *