خانه / اخبار استان / جلوه‌های فقر در کهگیلویه و بویراحمد نمایان است

جلوه‌های فقر در کهگیلویه و بویراحمد نمایان است

پس از گذشت نزدیک به چهار دهه از عمر فعالیت این نهاد، هنوز هم جلوه‌های زننده فقر در جامعه نمایان بوده و خدمات این نهاد به‌تنهایی پاسخگوی نیازهای مددجویان نیست.

 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این نهاد انقلابی تاکنون ۴۷ هزار و ۵۳۴ خدمت عمرانی برای نیازمندان انجام داده است، گفت: هنور جلوه‌های زننده فقر در جامعه نمایان بوده و خدمات این نهاد به‌تنهایی پاسخگوی نیازها نیست.

 فرید محبی در نشست شورای مدیران کمیته امداد امام خمینی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این نهاد انقلابی در استان کار خدمت‌رسانی به ۲۹ هزار و ۴۴۰ خانوار با جمعیت ۷۵ هزار نفر را بر عهده دارد و از ابتدای تأسیس تاکنون ۲۰۴ میلیارد تومان کمک‌معیشت به جامعه هدف پرداخت کرده است.

وی عنوان کرد: از ابتدای تأسیس کمیته امداد تاکنون ۴۷ هزار و ۵۳۴ خدمت عمرانی از جمله احداث، خرید، تعمیر و بازسازی، کمک به بهسازی و مقاوم‌سازی، احداث سرویس بهداشتی و معافیت انشعابات با اعتبار ۵۶ میلیارد تومان برای جامعه هدف این نهاد انجام‌ شده است.

محبی ابراز کرد: توجه به اشتغال مددجویان، پرداخت‌های قرض‌الحسنه، مناطق محروم، برون‌سپاری خدمات و امداد الکترونیک را ازجمله محورهای راهبردی در کمیته امداد بوده و در شرایط کنونی و با توجه به تشدید فقر در جامعه یکی از مهم‌ترین اقدامات این نهاد جلب اعتماد عمومی، توسعه مشارکت‌های مردمی و حمایت‌های بیشتر خیران در جهت ارائه خدمت به نیازمندان جامعه است.

وی به اعتمادسازی به‌عنوان یکی از راه‌های توسعه مشارکت‌های مردمی اشاره کرد و افزود: اطلاع‌رسانی موثر در مورد عملکرد، برنامه‌ها، فعالیت‌ها و وظایف این نهاد انقلابی در رفع شبهات و شفاف‌سازی بسیاری از موضوعات نقش مهمی دارد و اعتماد مردم به این نهاد را افزایش می‌دهد.  

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی این نهاد با صدور حکم حضرت امام خمینی‌ به‌منظور تحقق بخشیدن به اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران در حمایت و دستگیری از محرومان و مستضعفان و خودکفا کردن آنان‌، تأسیس شد.

محبی با اشاره به اینکه کمیته امداد در طول سال‌های فعالیت خود اقدامات مؤثری برای فقرزدایی در جامعه انجام داده است، بیان کرد: پس از گذشت نزدیک به چهار دهه از عمر فعالیت این نهاد، هنوز هم جلوه‌های زننده فقر در جامعه نمایان بوده و خدمات این نهاد به‌تنهایی پاسخگوی نیازهای مددجویان نیست.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *