خانه / اخبار استان / لیست ۱۴۸۲ شرکت دریافت‎ کننده دلار ۴۲۰۰ تومانی منتشر شد+جدول

لیست ۱۴۸۲ شرکت دریافت‎ کننده دلار ۴۲۰۰ تومانی منتشر شد+جدول

بانک مرکزی فهرست کالاهایی را که ارز رسمی به‌نرخ ۴۲۰۰ تومان دریافت کرده‌اند، به‌ تفکیک شرکت‌ها و افراد منتشر کرد.

 

سیمای زاگرس به نقل تسنیم:   بانک مرکزی فهرست کالاهایی را که ارز رسمی به‌ نرخ ۴۲۰۰ تومان دریافت کرده‌اند، به‌ تفکیک شرکت‌ها و افراد منتشر کرد.

بانک مرکزی اعلام کرد، از ۲۱ فروردین ماه سال جاری در راستای سیاست جدید ارزی اتخاذ شده به‌منظور مدیریت بهینه منابع ارزی کشور، به کالاهای ثبت‌ سفارش‌ شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ارز مورد نیاز را تخصیص داده و تأمین کرده است. 

در اعلامیه بانک مرکزی آمده است: نظر به اهمیت موضوع و با هدف شفاف‌سازی و دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات و نیز با توجه به تأکید و دستور رییس جمهوری محترم، فهرست کالاها را به‌ تفکیک شرکت‌ها و افراد ــ که طی این مدت ارز رسمی به‌ نرخ ۴۲۰۰ تومان دریافت کرده‌اند ــ منتشر می‌کند.

یادآوری می‌شود، این گزارش به‌ درخواست وزارت صمت برای کالاهایی که از سوی آن وزارتخانه مشخص شده، تهیه شده است؛ بنابراین دربرگیرنده تمام کالاهای تأمینِ‌ ارز شده توسط بانک مرکزی نیست.

همچنین گفتنی است، بانک مرکزی علاوه بر تخصیص و تأمین ارز کالاهای مندرج در جدول زیر، مقادیر قابل توجهی ارز به مسافران خارج از کشور، دانشجویان، بیماران و نیز خدمات ثبت‌سفارش‌شده اختصاص داده که در اینجا به آنها اشاره نشده است.

در این لیست نام واردکنندگان انواع میوه، حبوبات، چای، برنج، جو، ذرت، گوشت گوساله و گوسفندی و همچنین کاغذ، کود شیمیایی، لوازم برقی و خانگی، قطعات خودرو، تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ و لوازم تأسیساتی مشاهده می‌شود.

فهرست ۱۴۸۲ شرکت دریافت‌کننده ارز به‌نرخ رسمی را اینجا ببینید.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *