خانه / اخبار استان / جزئیات تازه از ۵ سارق و قاتل طلافروش یاسوجی

جزئیات تازه از ۵ سارق و قاتل طلافروش یاسوجی

سارقان طلافروشی یاسوج که با لباس مبدل و چادر زنانه اقدام به سرقت طلافروشی و قتل طلافروش یاسوجی کردند، دستگیر شدند و در آینده نزدیک به سزای عملشان خواهند رسید.   سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سارقان طلافروشی یاسوج که با لباس مبدل و چادر زنانه […]

سارقان طلافروشی یاسوج که با لباس مبدل و چادر زنانه اقدام به سرقت طلافروشی و قتل طلافروش یاسوجی کردند، دستگیر شدند و در آینده نزدیک به سزای عملشان خواهند رسید. 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سارقان طلافروشی یاسوج که با لباس مبدل و چادر زنانه اقدام به سرقت طلافروشی و قتل طلافروش یاسوجی کردند.

 حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مزارعی پنجشنبه، ۳۱ خرداد ماه در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضائیه در خصوص آخرین خبرها از دستگیری سارقان و قاتل طلافروشی باسوج افزود: از عملکرد نیروی انتظامی و دادستانی مرکز استان در زمینه دستگیری سارقان طلافروشی یاسوج تشکر می کنم و خوب عمل کرده اند.

وی اظهارکرد: سارقان طلافروشی یاسوج که با لباس مبدل و چادر زنانه اقدام به سرقت طلافروشی و قتل طلافروش یاسوجی کردند، دستگیر شدند و در آینده نزدیک به سزای عملشان خواهند رسید.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با وجودی که سارقان تمام روزنه ها را بسته بودند اما دستگاه قضایی و ضابطان قضایی با تلاش سربازان گمنان امام زمان(عج)، پلیس اطلاعات و آگاهی نیروی انتظامی و دادستان مرکز استان این سارقان را دستگیر کردند که در این زمینه تشکر می کنم.

مزارعی تصریح کرد: در این رابطه ۵ نفر دستگیر شد که سه نفر از آنها عناصر اصلی سرقت و قتل طلافروش یاسوجی بودند و مابقی مال خر بودند البته شاید این پرونده متهمان دیگری نیز داشته باشد.

وی ادامه داد: سارقان و قاتلان طلافروش یاسوجی دارای سابقه چنین سرقت هایی در استان های همچون اصفهان و فارس بوده اند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص علت و انگیزه این مساله بیان کرد: این سرقت تنها با انگیزه و قصد سرقت بوده و اختلافات قبلی و موضوع اخلاقی در بین نبوده است.

مزارعی تاکید کرد: ایجاد مدیریت پیگیری پرونده های مهم را گامی اساسی و مؤثر در سرعت عمل و رسیدگی و پیگیری پرونده ها تا حصول نتیجه دراین زمینه برشمرد و افزود: در همین راستا شناسایی و دستگیری سارقین طلافروشی گچساران و یاسوج که با لطف خدا و دعای خیر مردم همراه بود صورت گرفت و لازم است از دادستان های عمومی و انقلاب شهرستان های بویراحمد و گچساران و همه نیروهای قضایی، امنیتی و انتظامی تشکر کنم. 

مختومه شدن ۱۶۹هزار پرونده در محاکم قضایی استان 

وی با بیان اینکه هم اکنون هیچگونه پرونده ثبت نشده ای در دادسرا، کلانتری ها و پاسگاه ها وجود ندارد، عنوان کرد: در سال ۱۳۹۶ تعداد ۱۷۷ هزار و ۷۵۵ فقره پرونده به محاکم قضایی استان و شوراهای حل اختلاف وارد شده و در همین مدت تعداد ۱۶۹ هزار پرونده مختومه شده است. 

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به دادرسی الکترونیک تصریح کرد: قوه قضائیه در بین قوای سه گانه در حوزه استفاده از ظرفیت مکانیزه و الکترونیک به جهت دادرسی الکترونیک از سایرین جلوتر بوده و در استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به محرومیت و نبود زیرساخت های مخابراتی علیرغم نبود همه امکانات در رتبه ی دوم کشور قرار داریم. 

مزارعی در خصوص بهره مندی از  مزایای استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیک نیز گفت: از مزایای این سامانه کوتاه شدن فرآیند ابلاغ اوراق قضایی به طرفین پرونده و اینکه اطلاعات پرونده توسط افراد غیر رؤیت نمی شود . 

وی افزود: در همه حوزه های قضایی به جز ۲ حوزه فیبر نوری وجود دارد و هم اکنون ۸۰ درصد از کارهای قضایی به صورت الکترونیک انجام می شود. 

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وضعیت طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: وضعیت منابع خدادادی در استان سبب شده تا سودجویان اقدام به تصرف غیر قانونی جنگل، مرتع و حتی رودخانه ها کنند اما در سال گذشته با اقدام دستگاه های مسئول و حمایت های دادگستری استان، ۱۰۰۰ هکتار از عرصه هایی که تصرف شده بود به بیت المال برگشت و قریب به ۲۰ تا ۳۰ هکتار از  عرصه هایی که در آن نهال غرس شده بود، نهال ها قلع و قمع و رفع تصرف شدند.

مزارعی اظهارکرد: دستگاه قضایی در کنار برخورد شدید با جرائم خشن، معاونت حقوق شهروندی را نیز راه اندازی کرده که بازرسی های و نظارت هایی در این زمینه صورت می گیرد.

اجازه بهم زدن آرامش روانی جامعه را به کسی نمی دهیم

وی تاکید کرد: ما به سارقان، راهزنان و کسانی که به حریم، امنیت و ناموس مردم تجاوز کنند رحم نخواهد کرد و مردم نباید احساس نا امنی کنند. اجازه بهم زدن آرامش روانی جامعه را به کسی نمی دهیم و دستگاه قضایی به شدت با این مساله برخورد خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین با اشاره به سوء استفاده سلطنت‌طلبان از سخنان وی در سی‌سخت در خصوص قربانیان سانحه هواپیما تهران – یاسوج بیان کرد: فایل صوتی آن سخنرانی موجود است که من در آن جا گفته‌ام این که بگوییم اتفاقی افتاده و مشیت الهی بوده را نمی‌پذیریم بنابراین باید فرودگاه مقصد و مبدا و بین راه پاسخگو باشند اما ضد انقلاب با تحریف گفته‌های موجود من، این گونه وانمود کرده که کشته شدن جانباختگان سقوط، تقدیر الهی بوده در حالی که من چنین حرفی نزده‌ام.

مزارعی عنوان کرد: با ۱۳۱ قاضی و ۶۰۰ کارمند دستگاه قضایی در سطح این استان هنوز هم کمبود نیرو و قاضی داریم.

کار چاق‌کن  گرفتار قانون شدند 

وی اضافه کرد: تعدادی کار چاق‌کن واسطه ها توسط واحد حفاظت دادگستری در دادگاه‌های استان شناسایی، دستگیر و گرفتار قانون شدند و هم اکنون در زندان به سر می برند.

 اواخر دی ماه سال گذشته، سارقان به طلافروشی رضوی در یاسوج دستبرد زده و طلافروش را نیز با خود به گروگان برده و پارک جنگلی  یاسوج به قتل رساندند که روز جمعه، ۲۵ خرداد ماه امسال در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *