خانه / اخبار استان / ایران با ۸۰ هزار جنگجوی شیعی آماده حمله به اسرائیل است.

ایران با ۸۰ هزار جنگجوی شیعی آماده حمله به اسرائیل است.

بنیامین نتانیاهو روز پنج‌شنبه (۱۴ ژوئن / ۲۴ خرداد) ایران را متهم کرد به اینکه ۸۰ هزار جنگجوی شیعی را از کشورهایی چون پاکستان و افغانستان به سربازی گرفته و به سوریه برده تا به اسرائیل حمله کند و جنگ داخلی جدیدی را راه بیندازد.

نخست‌وزیر اسرائیل این سخنان را در توضیح دلیل حمله نیروهای اسرائیلی به مواضع آن دسته از شبه‌نظامیان در سوریه که به ایران نزدیک‌اند، بیان داشت. او گفت که پایگاه‌های شبه‌نظامیان شیعه بمباران شده‌اند تا از حمله به اسرائیل جلوگیری شود. اما او درباره جزئیات حمله اسرائیل و مواضع بمباران‌شده شبه‌نظامیان چیزی نگفت.

نتانیاهو گفت: «طبیعی است که ما به آنها اجازه چنین چیزی را نمی‌دهیم و با آنها مبارزه خواهیم کرد.»

«بمبارانی که به سود اروپاست»

نخست‌وزیر اسرائیل در گذشته بارها هشدار داده بود که اسرائیل به ایران و متحدانش اجازه نخواهد داد که واحدهای نظامی‌شان را به طور مداوم در سوریه مستقر کنند.

نتانیاهو بمباران یادشده را به سود اروپا توصیف کرد و گفت این امر باعث می‌شود که جلوی سرازیر شدن پناهجویان سنی‌ مذهب از سوریه به اروپا گرفته شود. او اما توضیح بیشتری در این باره نداد.

هفت سال است که در سوریه جنگ جریان دارد. در این جنگ گروه‌های مختلفی در خارج و داخل سوریه نقش ایفا می‌کنند. حکومت شیعه‌ مذهب ایران از دولت بشار اسد حمایت می‌کند.

بشار اسد چهارشنبه (۱۳ ژوئن) اعلام کرد که نیروهای نظامی ایران و شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان پس از نابودی تروریسم در سوریه خاک این کشور را ترک خواهند کرد.

دولت راستگرای بنیامین نتانیاهو خط مشی شدیدی را علیه ایران اتخاذ کرده است. بدین جهت اسرائیل در سال‌های اخیر چندین بار به مواضع نیروهای ایرانی در سوریه حمله کرده بدون آنکه به آن اعتراف کند.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *