خانه / اخبار استان / اضافه شدن سالانه ۱۸ نفر به بیماران سرطانی کهگیلویه و بویراحمد

اضافه شدن سالانه ۱۸ نفر به بیماران سرطانی کهگیلویه و بویراحمد

در طول سال حدود ۱۸ بیمار به جمع بیماران سرطانی در استان اضافه می شوند. نسبت به جمعیت استان، تعداد مبتلایان به این بیماری بالاست. سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در طول سال حدود ۱۸ بیمار به جمع بیماران سرطانی در استان اضافه می شوند.   اورنگ ایلامی در جمع […]

در طول سال حدود ۱۸ بیمار به جمع بیماران سرطانی در استان اضافه می شوند. نسبت به جمعیت استان، تعداد مبتلایان به این بیماری بالاست.سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در طول سال حدود ۱۸ بیمار به جمع بیماران سرطانی در استان اضافه می شوند. 

 اورنگ ایلامی در جمع خبرنگاران افزود: نسبت به جمعیت استان، تعداد مبتلایان به این بیماری بالاست و باید در این راستا تحقیقات لازم انجام شود. 

وی با بیان اینکه استان نیازمند یک مرکز جامع سلامت است، اظهارکرد: در این راستا شهرستان های ممسنی و سپیدان را تحت پوشش یاسوج قرار دادیم و با افزایش جمعیت آنها به استان می توانیم مرکز جامع خدمات سلامت در استان را راه اندازی کنیم. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بودجه پیش بینی شده برای این مرکز را مبلغ قابل توجهی عنوان و خاطرنشان کرد: راه اندازی این مرکز نیازمند اعتبار زیادی است و در صورت نیاز باید از خیرین نیز کمک بگیریم . 

ایلامی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت در استان از سال ۸۹ آغاز به کار کرده است، تصریح کرد: از ابتدای فعالیت این مرکز تاکنون بالغ بر ۲۰میلیارد تومان کمکهای مردمی در این بخش جذب شده است . 

وی ادامه داد: این مبلغ در بخش سلامت استان هزینه شده و در سال گذشته  نیز بیش از ۴ میلیارد تومان برای بخش سلامت استان از خیرین جذب شد . 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج راه اندازی مراکز درمانی با کمک خیرین در شهرستان های مختلف، مرکز جامع سلامت مادوان، مرکز خدمات جامع سلامت دنا، خانه بهداشت حیدرآباد، کلنیک تخصصی زنده یاد تاجگردون در باشت، مرکز خدمات جامع سلامت، در گچساران، راه اندازی دو  پایگاه اورژانس ۱۱۵، احداث داروخانه در لنده، احداث مرکز جامع سلامت خدمات  قلعه دختر و راه اندازی مرکز اورژانس را از فعالیتهای انجام شده با کمک خیرین عنوان کرد.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *