خانه / اخبار استان / شکارچی متخلف به پرداخت جزای نقدی و حبس تعزیری محکوم شد.

شکارچی متخلف به پرداخت جزای نقدی و حبس تعزیری محکوم شد.

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: متخلف شکار یک کل وحشی در منطقه حفاظت شده دنای شرقی با صدور رای قضایی علاوه بر پرداخت جریمه حقوقی ۱۰۰ میلیون ریالی به سه سال حبس تعزیری و ۶ ماه اقامت اجباری در شهرستان میناب محکوم شد.

محسن جعفری اظهار داشت: اوایل سال ۹۶، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بویراحمد حین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده دنای شرقی به یک نفر متخلف برخورد می کنند که برخلاف قانون و مقررات محیط زیست یک راس کل وحشی شکار کرده بودند.
وی افزود: ماموران لاشه یک راس کل وحشی را از این متخلف کشف و ضبط کردند.
جعفری عنوان کرد: ماموران پس از تشکیل پرونده جهت اعمال قانون، متخلف را به همراه آلات جرم مکشوفه به مراجع قضایی معرفی می کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: پس از پیگیری های قضایی متخلف علاوه بر جریمه حقوقی ۱۰۰میلیون ریالی ناشی از شکار کل به سه سال حبس تعزیری و ۶ماه اقامت اجباری در شهرستان میناب و انتشار یک بار حکم در رسانه ملی محکوم شد.
شهرستان میناب از توابع استان هرمزگان و در ۵۰ کیلومتری بندرعباس قرار دارد.
کهگیلویه و بویراحمد با توجه به موقعیت اکولوژیکی و توپوگرافی خاص خود دارای پوشش گیاهی، جانوری و منابع حیاتی متنوعی است به گونه ای که افزون بر ۲۰ درصد پوشش جنگلی زاگرس و حدود ۴۰ درصد گونه های دارویی کشور را در خود جای داده است.

هم اینک هفت منطقه حفاظت شده با وسعت ۹۳ هزار و ۶۶۰ هکتار، دنای شرقی با وسعت ۲۸ هزار و ۲۰۲ هکتار، خاییز سرخ با مساحت ۳۳ هزار و ۲۳۵هکتار،خامی با وسعت ۲۵هزار و ۶۷۱ هکتار، دیل با ۱۰ هزار و ۳۸۱ هکتار، سولک با ۲ هزار ۴۲۸۷ هکتار و سیوک با ۱۲ هزار ۸۵۸ هکتار در این استان زیبای طبیعی وجود دارد. 


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *