خانه / اخبار استان / وجود ۶۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای کهگیلویه و بویراحمد

وجود ۶۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای کهگیلویه و بویراحمد

وجود ۶۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان علاوه بر افزایش تراکم جمعیت کیفری باعث صرف هزینه های زیاد جهت نگهداری آنان می شود.   سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت گچساران از همراهی و مساعدت ایشان و کارکنان […]

وجود ۶۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان علاوه بر افزایش تراکم جمعیت کیفری باعث صرف هزینه های زیاد جهت نگهداری آنان می شود. 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت گچساران از همراهی و مساعدت ایشان و کارکنان این شرکت در جشن گلریزان سال گذشته قدردانی کرد.

 اسماعیل جمیاری در استمرار جلسات با مسؤلین دستگاه های مختلف، در نشست با  مدیرعامل شهرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران افزود: با توجه به موقعیت فعلی زندان گچساران و اینکه در وسط شهر و در مجاورت شرکت نفت واقع شده انتقال زندان گچساران به خارج از شهر در دستور کار سازمان زندان ها قرار دارد.

وی بیان کرد: در صورت تامین اعتبار جهت ساخت و همچنین فروش زندان فعلی این امکان انجام خواهد گرفت.

 مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اولویت واگذاری زندان فعلی بواسطه همجواری، با شرکت نفت بوده و چنانچه این شرکت اعلام آمادگی بکند ما با هماهنگی و اخذ مجوز این کار را پیگیری خواهیم  کرد.

جمیاری عنوان کرد: وجود ۶۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان علاوه بر افزایش تراکم جمعیت کیفری باعث صرف هزینه های زیاد جهت نگهداری آنان می شود.

وی گفت: ضمن اینکه پیامدهای زیادی متوجه خانه و خانواده این افراد و نهایتاً بلاتکلیفی طلبکاران خواهد شد.

مدیر کل زندان های کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: خوشبختانه با حمایت و کمک خیرین و استفاده از منابع ستاد مرکزی دیه و دیگر کمک های جذب شده در سال گذشته ۲۱۴ نفر زندانی جرائم غیرعمد با بدهی بیش از ۳ میلیارد تومان از زندان های استان آزاد و به کانون خانواده و جامعه برگشته اند.

جمیاری بیان کرد: شرط کاهش زندانیان و محکومین مالی همت و مشارکت عمومی و کمک های خیرخواهانه مردم نوع دوست و مهربان استان به خصوص همکاری و همراهی اشخاص حقیقی و حقوقی است.

وی افزود: امید می رود تا با کمک به آزادسازی زندانیان بدهکار نیازمند از دامنه آسیب ها، تهدیدات و پیامدهای منفی این موضوع جلوگیری  شود.

مدیرعامل شرکت نفت گچساران نیز در این جلسه نسبت به موضوع جابجایی زندان به خارج از شهر گفت: هر چند در بحث خرید زندان علاوه بر مشکلات اعتباری، مجوزی نداریم ولیکن چنانچه این موضوع در سطح سازمان زندان ها و وزارت نفت پیگیری شود، مشکلات فرا روی زندان و شهر گچساران کاهش می یابد.

هوشنگ صیدالی اضافه کرد: خوشبختانه سال گذشته با تشریک مساعی کارکنان خیر و نیکوکاران این شرکت در جشن گلریزان ستاد دیه شرکت کردیم و مجدداً اگر توفیقی حاصل شد، امسال نیز همکاران عزیز در این همایش خیرخواهانه حضور خواهند داشت.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *