خانه / اخبار استان / دستگیری ۳۵ شکارچی متخلف در گچساران

دستگیری ۳۵ شکارچی متخلف در گچساران

وی بیان کرد: در سال گذشته ۳۵ متخلف در زمینه شکار و صید غیر قانونی در مناطق آزاد و حفاظت شده شهرستان گچساران دستگیر و سه قبضه سلاح شکاری غیر مجاز نیز کشف شد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان گچساران تصریح کرد: در همین راستا نیز ۳۵ پرونده تشکیل شد که از این تعداد ۱۴ پرونده حکم محکومیت گرفته و ما بقی نیز در حال اقدام هستند.

رمضانی عنوان کرد: جریمه نقدی پرداخت شده این تعداد پرونده متخلفین به سازمان محیط زیست۱۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال بوده است.

وی ادامه داد: از ۳۵ پرونده متخلفین صید شکار یک پرونده متعلق به شکار یک قلاده روباه، یک پرونده متعلق به صید ۲۰ قطعه ماهی و ما بقی نیز در خصوص شکار کبک، تیهو و کبوتر بوده است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان گچساران خاطرنشان کرد: یک پرونده  مربوط به شکار دو رأس بزکوهی در سال گذشته در این شهرستان وجود دارد و بیشتر این شکارها در مناطق آزاد و تعدادی نیز در مناطق حفاظت شده صورت گر فته است.

رمضانی بیان کرد: برای این پرونده حکم محکومیت صادر و برای آنها نیز از سوی محیط زیست ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی در نظر گرفته شده که هنوز این میزان جریمه به این نهاد پرداخت نشده است.

وی اضافه کرد: محیط زیست شهرستان گچساران ۱۵ پرسنل دارد که از این تعداد ۱۰ نفر کار حفاظت ۵۴ هزار هکتار از اراضی مناطق حفاظت شده را بر عهده دارند.

به گزارش ایسنا، با توجه به مناطق وسیع حفاظت شده در گچساران محیط زیست این شهرستان از کمبود پرسنل جهت حفاظت این مناطق رنج می‌برد.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *