خانه / اخبار استان / امکان معجزه در ارشاد کهگیلویه و بویراحمد با ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار وجود ندارد.

امکان معجزه در ارشاد کهگیلویه و بویراحمد با ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار وجود ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اعتبارات این اداره در سال گذشته را ۴۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: با این اعتبارات اندک نمی‌توان برای توسعه فرهنگ معجزه کر

 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اعتبارات این اداره در سال گذشته را ۴۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: با این اعتبارات اندک نمی‌توان برای توسعه فرهنگ معجزه کرد.

رضا دهبانی‌پور اظهار داشت: فرهنگ به عنوان اساس و زیربنای توسعه نباید مورد کم لطفی و بی مهری مسئولان و متولیان امر به ویژه برنامه ریزان بودجه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه نقش فرهنگ در کاهش بیکاری و رونق اقتصادی به عنوان مهمترین مشکلات امروز کشور بی بدیل است، عنوان کرد: امروزه جوانان بیکار شغل را تنها کار اداری می‌دانند و بیشتر پیگر استخدام در دستگاه‌های اجرایی هستند که این موضوع ریشه در مسائل فرهنگی دارد.

دهبانی‌پور با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال و کارآفرینی نیازمند فرهنگ سازی است، ابراز کرد: مسئولان و متولیان امر باید نگاهشان در زمینه مسائل فرهنگی خاص بوده و نه تنها با شعار بخواهند از فرهنگ و فرهنگ‌سازی حرف بزنند، زیرا فرهنگ با بخشنامه درست نمی‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: حمایت و هدایت هنرمندان با هدف تولید آثار فاخر و نقش آفرینی در توسعه و ترویج فرهنگ کار آفرینی و تقویت فرهنگ و هنر اسلامی–ایرانی نیازمند اعتبارات ویژه هستیم، زیرا بدون این مهم امکان شق القمر نداریم.

دهبانی‌پور بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده بانک اطلاعات هنرمندان و نویسندگان استان در آینده‌ای نه چندان دور راه اندازی می‌شود و در این زمینه تفاهم نامه‌ای با دانشگاه یاسوج منعقد کرده‌ایم.

وی در پایان از چاپ  کتاب آثار و بیوگرافی هنرمندان برجسته استان خبر داد و اعلام کرد: برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی  و کارگاه‌های آموزشی در بخش‌های مختلف در دستور کار است.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *