خانه / اخبار استان / امکان معجزه در ارشاد کهگیلویه و بویراحمد با ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار وجود ندارد.

امکان معجزه در ارشاد کهگیلویه و بویراحمد با ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار وجود ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اعتبارات این اداره در سال گذشته را ۴۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: با این اعتبارات اندک نمی‌توان برای توسعه فرهنگ معجزه کر

 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اعتبارات این اداره در سال گذشته را ۴۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: با این اعتبارات اندک نمی‌توان برای توسعه فرهنگ معجزه کرد.

رضا دهبانی‌پور اظهار داشت: فرهنگ به عنوان اساس و زیربنای توسعه نباید مورد کم لطفی و بی مهری مسئولان و متولیان امر به ویژه برنامه ریزان بودجه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه نقش فرهنگ در کاهش بیکاری و رونق اقتصادی به عنوان مهمترین مشکلات امروز کشور بی بدیل است، عنوان کرد: امروزه جوانان بیکار شغل را تنها کار اداری می‌دانند و بیشتر پیگر استخدام در دستگاه‌های اجرایی هستند که این موضوع ریشه در مسائل فرهنگی دارد.

دهبانی‌پور با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال و کارآفرینی نیازمند فرهنگ سازی است، ابراز کرد: مسئولان و متولیان امر باید نگاهشان در زمینه مسائل فرهنگی خاص بوده و نه تنها با شعار بخواهند از فرهنگ و فرهنگ‌سازی حرف بزنند، زیرا فرهنگ با بخشنامه درست نمی‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: حمایت و هدایت هنرمندان با هدف تولید آثار فاخر و نقش آفرینی در توسعه و ترویج فرهنگ کار آفرینی و تقویت فرهنگ و هنر اسلامی–ایرانی نیازمند اعتبارات ویژه هستیم، زیرا بدون این مهم امکان شق القمر نداریم.

دهبانی‌پور بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده بانک اطلاعات هنرمندان و نویسندگان استان در آینده‌ای نه چندان دور راه اندازی می‌شود و در این زمینه تفاهم نامه‌ای با دانشگاه یاسوج منعقد کرده‌ایم.

وی در پایان از چاپ  کتاب آثار و بیوگرافی هنرمندان برجسته استان خبر داد و اعلام کرد: برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی  و کارگاه‌های آموزشی در بخش‌های مختلف در دستور کار است.


لینک منبع

همچنین ببینید

قطعی ۱۲ ساعته آب برخی مناطق شهر گچساران

آب شرب برخی مناطق شهر گچساران فردا به مدت ۱۲ ساعت قطع می شود.   …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *