خانه / اخبار استان / ۱۰۰ درصد اعتبارات جاری کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شد.

۱۰۰ درصد اعتبارات جاری کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شد.

۱۰۰ درصد اعتبارات جاری (هزینه ای) و سایر ردیف های مصوب در بودجه سال ۹۶ به استان ابلاغ شده است.

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا: رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۰۰ درصد اعتبارات جاری (هزینه ای) و سایر ردیف های مصوب در بودجه سال ۹۶ به استان ابلاغ شده است.

 حسن نوروزی روز دوشنبه در نشست شورای اداری کهگیلویه وبویراحمد افزود: این میزان بودجه هزینه ای در استان معادل یک هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال است.
وی تصریح کرد: یک هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال از این میزان در قالب بودجه جاری و ۸۴۰ میلیارد ریال نیز از سایر موارد بوده است.
رئیس خزانه معین کهگیلویه و بویراحمد پیش تر گفته بود که میزان اعتبارات مصوب برای پرداخت حقوق و مزایای کارکنان رسمی و پیمانی ۲۴ دستگاه اجرایی در استان افزون بر یک هزار و ۱۴۰میلیارد ریال است.
تاکنون حدود ۹۳۰ میلیارد ریال آن نقدینگی شده و به حساب این تعداد دستگاه اجرایی پرداخت شده است.
نوروزی یادآور شد: همچنین پاداش پایان خدمت تمامی بازنشستگان در دستگاه های مختلف اجرایی استان (۲۴ دستگاه اجرایی) تا پایان سال ۹۵ پرداخت شده است.
وی ابراز داشت: مجموع اعتبارات مانده مرخصی سال ۹۵ نیز افزون بر ۷۱ میلیارد ریال است که در حال رایزنی با سازمان برنامه و برودجه کشور برای تخصیص و نقدینگی این میزان اعتبار به استان هستیم.
رئس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به میزان تخصیص اعتبارات تملک ودارایی و سرمایه ای نیز گفت: حدود ۷۱۰ میلیارد ریال از این اعتبارات تا قبل از پایان سال جاری به استان ابلاغ خواهد شد.
در سال ۹۱ کل بودجه عمرانی این استان اعم از استانی و ملی سه هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال بود که در سال ۹۵ با حدود سه برابر رشد به رقمی افزون بر هفت هزار و۳۲۰ میلیارد ریال رسید.
کل بودجه عمرانی در بودجه سال ۹۶ در کهگیلویه و بویراحمد با بیش از سه برابر رشد نسبت به سال ۹۲ رقمی افزون بر ۱۲ هزار میلیارد ریال است.
سهم استان کهگیلویه وبویراحمد از کل اعتبارات عمرانی دولت در سال ۹۲ حدود ۶۲ صدم درصد بوده که در سال ۹۶ به ۱٫۷ دهم درصد رسیده است.
از مجموع بیش از ۷۱۰ هزار میلیارد ریال بودجه عمرانی در کشور تنها ۱۴۰ هزار میلیارد ریال آن در قالب اعتبارات استانی به استان ها تخصیص می یابد و حدود ۵۷۰ هزار میلیارد ریال آن در قالب بودجه های ملی و متفرقه در اختیار دولت و وزارتخانه ها در مرکز هستند.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *