خانه / اخبار استان / هزینه اینترنت روستایی بالاست/لزوم کاهش هزینه ها

هزینه اینترنت روستایی بالاست/لزوم کاهش هزینه ها


به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی بعدازظهر پنجشنبه در جلسه شورای مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد،  افزود: در حوزه فناوری اطلاعات، روستاییان که مستحق گرفتن و برقراری ارتباط با هزینه مناسب  هستند،  به مراتب گرانتر از شهر از این ظرفیت استفاده می کنند، و این در حالی است که باید در روستا هزینه کمتر بپردازد.

استاندار عنوان کرد: افزایش پوشش ارتباطی در جاده های استان علیرغم تلاش ها و به رغم کوهستانی بودن ضروری است و به دلیل توسعه گردشگری و ظرفیت بالای این حوزه  برقراری ارتباط مناسب لازم است و باید مشکلات ارتباطی حل شود.

وی افزود: در مناطق گردشگری و روستاهای نمونه گردشگری لازم است ارتباط مناسب شبکه ای و اینترنتی برقرار کنیم.

خادمی بر تشکیل کارگروهی برای احصای وضعیت حوزه (ict)  در استان و برنامه چهار سال آینده تاکید کرد و گفت: باید بر  اساس این هدف گذاری، برای تحقق اهداف و دستیابی به خواسته ها  اقدامات لازم انجام شود.

در ادامه غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: نقش مهم و اساسی ارتباطات در زندگی مردم بر کسی پوشیده نیست و استان به لحاظ موقعیت جغرافیایی هدف گردشگران داخلی و خارجی است، و در یکی از کریدورهای مهم ارتباطی قرار دارد.

زارعی بیان کرد: به دلیل اینکه در استان ارتباط به نحو چندان مناسب ایجاد نشده است،  با مشکلاتی روبه رو هستیم،  و همچنین  رسیدگی  به وضعیت اینترنت استان  وبخصوص روستاها لازم است و مردم در این حوزه مطالبات دارند.

وی افزود: در حوزه فیبر نوری اقداماتی انجام شده است و امید است روند انتقال به منازل تسریع پیدا کند.

زارعی گفت: میزان درامد شرکت های مخابراتی در این استان بالا است و همچنین دولت دوازدهم اولویت خود را اشتغال قرار داده است و امید است در این حوزه برنامه پایلوتی با توجه به ظرفیت ها، برای ایجاد اشتغال و  پیشرفت و تحقق اقدامات در حوزه فناوری انجام شود.


لینک منبع

همچنین ببینید

دکتر نادر جنتی: تیرماه آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

۳۱ تیرماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری بابت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *